Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj bazı kişiler çok ilgi duyar bazı kişiler ise ne demek olduğunu bile bilmiyor olabilir. Peki nasıl yapılır? Sizlere kalıcı makyaja dair ayrıntılı bir şekilde bütün bilgilerimizi sunacağız. Euphoria Güzellik Merkezi kalıcı makyaj hizmeti veren bir yerdir. En kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlara verir. Uzman ekip arkadaşlarımız sizlere en uygun modellerde ve yöntemlerde kalıcı makyaj uygulamalarımızı yapacaktır.

Yataktan yeni çıktın. Makyajın bozulmamış. Kot pantolonu giy ve üç dakikadan daha kısa bir sürede evden çık. Kalıcı makyaj sayesinde zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Özellikle çalışan kadınlar için kalıcı makyaj uygulamaları çok büyük avantajlar sağlar. Bu sayede sabahları daha çok uyuyabilirsin ve işe geç kalmazsın. Her zaman bakımlı ve canlı gözükürsün.

Microblading’i zaten duymuşsunuzdur. Son birkaç yılda kaşlara katlanarak patlayan bir ilgi sayesinde, kaş dövme tekniği pratik olarak ana akım haline geldi. Ama kalıcı makyaj konusunda kaşlar sadece başlangıçtır. Kozmetik makyaj sanatçıları ayrıca çiller, dudak renkleri ve daha fazlasını mürekkeplendiriyor. Yarı kalıcı makyajdaki anahtar terimin “kalıcı” olduğunu hatırlamak önemlidir.

Yüzünüze kalıcı makyaj yaptırmadan önce microblading, dudak renklendirme, allık dövmeleri, eyeliner dövmeleri, çil dövmeleri ve yara izi kamuflajı hakkında bilmeniz gerekenler vardır. Aşağıda sizlere kalıcı makyaj yaptırmadan bilmeniz, öğrenmeniz gereken bazı noktalardan bahsedeceğiz.

Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj dediğimizde akla gelen birçok işlem vardır gelin bu işlemlere birlikte bakalım ve inceleyelim. Microblading, kalıcı makyajın en popüler şekli olan Microblading, kaş dövmesi olarak adlandırılmıştır. Şok edici koyu kaşlar yerine, modern teknik doğal bir görünüm için bireysel saç vuruşlarını simüle eder. Kozmetik dövme sanatçıları, pigmenti doğrudan cildin altına yatırmak için süper ince bir kalem kullanır. Kaş tüyleri veya mikro gölgeleme gibi isimleri de duyabilirsiniz.

Kaşlarınızı doldurmak güzellik rutininizin önemli bir parçasıysa, microblading işlemini yaptırmak isteyebilirsiniz. Herhangi bir dövme gibi, microblading de zamanla kaybolur. Rötuş için 12 ila 18 ay sonra Euphoria Güzellik Merkezini yeniden ziyaret etmeniz gerekir.

Kalıcı makyaj nedir? Dudak renklendirme, dudak dövmeleri, dudaklarını hiç doldurmamış gibi görünen kalıcı dudak kalemi ile süslü bir görüntü vermek olarak görünebilir. Dövme, tüm dudak boyunca şeffaf bir rengin basit bir yıkamasıdır. Biraz daha derin bir pigment tabakası eklemek için müşterilerinin doğal dudak gölgesiyle çalışır.

Bitmiş sonuç, sadece bir makyaj seansından zevk almış gibi görünen ince bir renk türü olan ısırılmış, bulanık bir dudak gibi görünmelidir. İstediğiniz görünümü elde etmek için gereken birden fazla rötuş randevusundan geçtikten sonra, renk kalıcılığı yaklaşık bir yıl kadar duracaktır. Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı eyeliner, daha dolgun kirpiklerin görünümünü vermek için kirpik çizgisinin içine veya üstüne yapılır. Geleneksel bir eyeliner dövmesi ve kirpik çizgisi geliştirme. Geleneksel dövme, kirpik çizgisinin hemen üzerine yerleştirilir ve belirgin bir eyeliner çizgisinin etkisini bırakır. Kirpik geliştirme daha ince, doğal bir görünüm için kirpik çizgisi içinde olur.

Yara izlerini kapatma, maskelemek için ten rengi pigment kullanılan bir cilt dövmesidir. En iyi bilinen kullanım mastektomi izleri içindir, ancak çeşitli yara izlerini, çatlakları veya akne izlerini kapsayabilir. İşlem, yara izini değerlendirerek ve müşterisinin cildine tam olarak uyacak şekilde bir pigmenti özel olarak harmanlayarak başlar.

Pigmenti cilt yüzeyinin altında bir milimetreden daha az ince tabakalara yerleştirilir. Bitmiş bir görünüm için, her seans arasında iyileşmeye izin vermek için beş ila altı hafta arayla planlanan iki ila üç seans alacaktır.

Kalıcı makyaj nedir? Skar dokusu daha kalın bir dokuya sahiptir ve ter bezleri yoktur, bu nedenle skar kamuflajı diğer yarı kalıcı makyaj türlerinden daha uzun sürer. Müşterilerin sonuçları bitmiş bir şekilde görmek için, özellikle güneşe en az maruz kalma ve nazik cilt bakımı ile yıllarca sürebilmektedir.

Kalıcı makyaj nedir? Çil dövmesi, bu işlem herkes tarafından yapılamayabilir. Çünkü çil dövmesi yapmak oldukça zor ve uzman teknikler gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden çil dövmesi yaptıracağınız yeri çok büyük bir özen ile seçmenizi tavsiye ederiz.

Kalıcı allık, bazı kozmetik dövmeler diğerlerinden daha tabudur ve yanaklardaki allık bunlardan biridir. Kızarık alan eşit olarak solmayabilir, bu da lekesiz bir allık veya daha da kötüsü düzensiz kırmızı lekeler gibi görünmenizi sağlar. Cilt bakım ürünleri ve tedavileri düzensiz bir solmaya neden olabilir veya renk bozulmasına neden olabilir. Herhangi bir cilt bakım ürünü uygulamaktan kaçınmak imkânsız olduğundan çoğu profesyonel sanatçı kalıcı allık yapmaz.