Cilt bakımı nasıl olmalı

Cilt bakımı nasıl olmalı diye hepimiz düşünmüşüzdür. Sabah rutini, akşam rutini hatta öğlen veya hafta sonu rutinleri bile bu konuda mevcut. Mesela bir peeling günü? Doğal maskeler? Kremler veya beyazlatıcılar? Hepsini duymuş veya kullanmış olabilirsiniz. Peki hiç cilt bakımı nasıl olmalı diye düşündünüz mü? Belki de bu rutinlerinizde yaptığınız yanlışlar söz konusu olabilmektedir.

Bir cilt bakımının evde yaptığınız rutinlerden oluşma yanı da yukarıda bahsettiğimiz gibi bulunmaktadır. Ancak bunun profesyonel yapılan tarafı da bildiğiniz üzere mevcuttur. Genellikle ayda bir kere profesyonel cilt bakımı tedavileri hoş karşılanmaktadır. Ancak bu tamamen sizin cildinize de bağlı olarak değişebilmektedir. Peki biraz cilt bakımı nasıl olmalı sorusunu yakından incelemek isteriz.

Cilt bakımı ifadesi akla üç şey getiriyor: cilt kanseri, kuru cilt ve yerel eczanenizde uzun bir güzellik ürünleri koridoru. Ama bu yüzey seviyesinde bir endişeden daha fazlası. Bir cilt bakım rutini yüksek bakım gibi görünse de gerçekte, sağlıklı bir cilt için adımlardan oluşmaktadır ve uygulanması da kolaydır. Cilt bakımı nasıl olmalı?

İlk olarak, cilt tipinizi hesaba katmak isteyeceksiniz. Birincil cilt tipleri kuru, yağlı veya kombinasyonludur ve cildiniz mevsime bağlı olarak daha kuru veya yağlı hale gelebilirken, çoğu zaman nispeten tutarlı olmalıdır. Euphoria güzellik merkezi cilt tipi analizi yapmak konusunda da sizlere hizmet vermektedir. Aynı zamanda sizleri doğru cilt bakımı uygulamaları yapmak konusunda eğitebileceğimiz gibi profesyonel cilt bakımı konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz.

Cilt bakımı nasıl olmalı? Ardından, sağlıklı bir cilt rutini neyin oluşturduğunu bilmelisiniz. Yani, cildinizi sağlıklı ve temiz tutmak için gerçekten ne tür ürünlere ihtiyacınız var? Örneklere biraz göz atalım. Temizleyici, yüzünüzü yıkamak için kullanacağınız şeydir. Yüzünüzü nazikçe yıkamak ve çok sert fırçalamamaya özen göstermek isteyeceksiniz. Daha sonra ılık suyla durulayın, çünkü sıcak su doğal yağları giderir ve cildinizin susuz kalmasına neden olur. Sizin için doğru temizleyiciyi bulmak bir deneme yanılma süreci olabilir. Kuru cildiniz varsa, alkolsüz veya kokusuz bir tane kullanmak isteyeceksiniz.

Cildiniz yağlı olma eğilimindeyse, yağsız bir seçenek aramak isteyeceksiniz ve bir toner kullanmayı da düşünebilirsiniz. Toner yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulanır ve cildi pürüzsüzleştirebilir, yumuşatabilir ve sakinleştirebilir. Tonerler genellikle cildinize besinleri yenileyen ve eski haline getiren ve kızarıklığı ve kuru lekeleri azaltabilen bileşenler içerir. Cilt bakımı nasıl olmalı?

Temizleyiciler gibi, nemlendiriciler de herkes içindir ve yüzünüzü her yıkadığınızda kullanılmalıdır. Ve temizleyiciler gibi, doğru olanı ararken küçük bir deneme yanılma tamamen normaldir yağlı ciltler, örneğin hafif, yağsız veya jel ürünlerden yararlanabilir. Nemlendiriciler cildinizin kurumasını önleyerek cildinizi nemli ve pürüzsüz bırakır. Cildiniz nemi sızdırmaz hale getirmek için hafif nemli iken uygulandığında en etkilidirler.

Bazı nemlendiriciler SPF içerir, ancak özellikle nemlendiricinizin 30’un altında bir spf’si varsa, güneş kremi ile iki katına çıkmak zarar vermez. Şimdiye kadar, çizgileri iyi bilmelisiniz: Her gün güneş kremi uygulayın, gri veya soğuk olsa bile, örtüldüğünüzde bile. Maruz kaldığınızda, her iki saatte bir tekrar uygulayın. Güneş koruyucunuzun hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruduğundan emin olun. Cilt kanseri ve güneş hasarı sizi ikna etmek için yeterli değilse, UV ışınlarına maruz kalma aynı zamanda kırışıklıkların, düzensiz cilt tonunun, sıkılık kaybının ve yaşlanma belirtilerinin bir numaralı nedenidir.

Cilt bakımı nasıl olmalı? İşte her gün ihtiyaç duymayacağınız veya uygulamak istemeyeceğiniz bir ürün. Kışın havaya bağlı kuru ciltler de dahil olmak üzere kuru cildiniz varsa, normalden daha fazla pul pul dökebilirsiniz, ancak yine de haftada en fazla bir veya iki kez tutmalısınız. Pul pul dökülme, temizleyiciden sonra ancak nemlendiriciden önce kullanılabilir, çünkü cilt hücresi cirosunu artırarak lapa lapa cildi gidermeye yardımcı olur. Faydaları gerçektir- ölü cildi temizler ve daha pürüzsüz bir cilt ve daha net gözenekler için birikir- ancak çoğu dermatolog cildinizin koruyucu bariyerinin zarar görmesini önlemek için ovma üzerine kimyasal peelingler önerecektir.

Cilt bakım rutininize isteğe bağlı başka bir ilave olan serumlar, kızarıklığı yatıştırmak ve dokuyu ve sıkılığı iyileştirmek gibi çeşitli şekillerde cilt sağlığını destekleyen antioksidanlar veya retinol gibi bileşenler içerir. Burada anlattıklarımız sizlerin evlerde uygulayabileceği bir cilt bakımı rutini olabilir. Cilt bakımı nasıl olmalıdır sorusuna ekstra bir cevap olabilir.

Ancak bir de cilt bakımının profesyoneller tarafından yapılan kademesi bulunmaktadır. Euphoria güzellik merkezi sizlere bu konuda en kaliteli hizmeti verecektir. Uzman ekip arkadaşlarımız cilt bakımı konusunda profesyonellerdir. Temiz, sağlıklı ve parlak görünen ciltlere sahip olmak artık Euphoria güzellik merkezi ile çok daha kolay!

Web sitemizden kolayca online randevu alarak cilt bakımı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sorularınız var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki Euphoria, herkesin güzellik sırrıdır! En kaliteli cilt bakımı hizmetleri ve uygun fiyat garantisi Euphoria güzellik merkezi ile mümkün!

Peki son olarak şimdi birazda profesyonel cilt bakımından bahsedelim. Cilt bakımı nasıl olmalı? Euphoria cilt bakımı, kanıtlanmış bileşenler ve akıllı botaniklerle desteklenen klinik bir cilt bakımı. Gerçek sonuçlar veren doğal olarak etkili, dikkatli formüllerle cildinizi geri kazanın! Kullandığımız ürünler, cilt bakımınızda ve cildinizde en güvende hissetmenize yardımcı olmak için profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından formüle edilmiş ve denenmiş, doğru ve test edilmiştir.

Cildinizin profesyonel olarak değerlendirilmesi gerekir. Cilt bakım rutininiz istediğiniz sonuçları vermiyorsa, profesyonel bir estetisyeni ziyaret etmenizi ve cildinizi değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bir profesyonelin sonuçları ve cilt bakımı ipuçlarından şaşırabilirsiniz. İşte Euphoria burada sizi bekliyor! Şunları da unutmamak gerekir ki; Cilt bakımı nasıl olmalı?

Cildinize karşı nazik olun. Bu cilt bakım ipucunu bir profesyonelden dinleyin: yumuşak hareketler ve yatıştırıcı ürünler kullanın, en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Sadece sabra ihtiyacın var! Diyetiniz cildinizi etkileyebilir. Düzgün nemlendirilmiş kalmanın cildin daha dolgun görünmesine yardımcı olabileceğini ve kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltacağını hatırlayın. Ayrıca fazla şekerden kaçınırken renkli sebzeler ve sağlıklı yağlarla dolu bir diyet yapmak doğru olabilir.

Yüzünüzü sıcak suyla yıkamayın. Aslında, mümkünse suyu hafifçe soğutmak için oda sıcaklığının kullanılmasını tavsiye edilmektedir. Cilt bakım ürünlerinde eksik olmayın. Bununla birlikte, güzellik rutininizin bir kısmına para harcayacaksanız, bunun cilt bakım ürünleri olması gerektiğini de düşünün. Cildinizi makyajla büyütmek kolay olsa da hiçbir miktarda kapatıcı veya fondöten sağlıklı cildin ışıltısının yerini alamaz. Cilt bakımı nasıl olmalı?

Mucize bir cilt iksiri var ve buna P50 deniyor. P50, cilt bakım pazarındaki hemen hemen hiçbir şeye benzemeyen asidik bir peeling veya yenileyici tonerdir. Bu mucize ürün tüm cilt tipleri için uygundur ve temizlendikten sonra ancak herhangi bir maske, serum veya nemlendirici uygulamadan önce kullanılır. Akne, siyah nokta, kırışıklık tedavisinde ne kadar işe yaradığına dair makalelerde bulunmaktadır.

Cilt bakım rutininiz, etkilerini en üst düzeye çıkarmak için belirli bir sırayla uygulanmalıdır. Her cilt bakım ürününün bir sonraki ürünün tüm faydalarını elde etmek için cildi hazırlar, bu yüzden her ürünü doğru sırayla uygulamak önemlidir. Çok daha fazlası için Euphoria güzellik merkezimizi ziyaret etmeyi unutmayın! Sizi seviyoruz!